Doğu Anadolu yöresinin tarih kokan ünlü şehri Gaziantep’in bulgur, isot, fıstık, tütsülenmiş baharatları ile harmanladığımız çiğköftemiz Tarihi Antep Çiğköftecisi Murat Usta’ya ait en önemli ürünümüzdür. Bunun yanında firmamıza ait olan farklı soslarımız ile çiğköftenin sektörel anlamda yalnızlığını ortadan kaldırıyoruz.
BULGUR: B vitamini ve madensel tuzlar açısından zengin özelliklere sahip Gaziantep’e özgü lezzetli besin maddesidir. Yoğurulması kolay ve hızlı olan iki çeşit bulgur kullanmaktayız. Sindirimi kolay ve metabolizmayı hızlandırıcı özelliği ile vücuttaki yağı toplayıp kolesterol, kalp hastalıkları ve kansere karşı bağışıklığı güçlendirmektedir.
İSOT: A,K ve C vitaminleri, demir, magnezyum, fosfor ve potasyum açısından zengin Gaziantep’e özgü yetişen isotumuz yaz aylarında kırmızı, mor ve siyah renk alıp, zeytinyağ ve tuz ile kavrularak kurutulur. Çiğköfteye kendine has bir lezzet ve sunum seçeneği ortaya çıkarmaktadır. Alternatip tıpta doğal ilaçtır. Gece körlüğü ve kansere karşı vücudumuzda ödem atmada yardımcı olur.
FISTIK: Dört mevsim severek tüketilen çiğköftemizin en önemli karakteristiğini veren fıstığımız kalorisi yüksek olmasına rağmen insan metabolizmasının mucizevi özelliği sayesinde kiloya dönüşmeden kalori enerjiye dönüştürür. Zengin mineral ve besin değerine sahip Gaziantep’in en kaliteli fıstığını kullanmaktayız.
TÜTSÜLENMİŞ BAHARATLAR: Gaziantep ilimizin doğal ve kültürel özelliklerini muazzam bir şekilde üzerinde taşıyan ve çiğköftenin olmazsa olmazı Tarihi Antep Çiğköftecisi Murat Usta ait özel karışım baharatlarımız bulunmaktadır. Birbirinden farklı aroma ve lezzete sahip karabiber, nane, kimyon gibi 10 çeşit baharatın karışımı ile ortaya çıkan özgün çiğköftemizin ayırt edici karakterini oluşturmaktadır.
SARIMSAK VE SOĞAN: Doğal antibiyotik olarak sofraların baştacı olan soğan ve sarımsak çiğköftemiz için aroma verici, mutluluk veren özelliğe sahip iştah açıcı ve bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe sahiptir.
TATLI-ACI SOS
Her yaştan ve her damak tadına uygun olan tatlı-acı sosumuz çiğköfte, dürüm çeşitleri, kahvaltılık sos, makarna ve çeşitleri için kullanımı kolay ve oldukça lezzetli olan bu sosun çok amaçlı olarak her mutfakta bulunması gerektiğini düşünmekteyiz. Damakta tatlı ile acı arasında ince bir çizgi ile ayrılan, tüketimi kolay olan ürünümüz gün geçtikçe herkes tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.